FOMUTATIONS: Talks met bekende image makers
24.04.25 FOMUTATION #1 Marcel Veldman

Na hun succesvolle samenwerking rond de rebranding van het museum, bundelen FOMU en creative agency Mutant™ opnieuw de krachten voor FOMUTATIONS, een reeks experimentele talks van internationaal bekende image makers. Ze dagen bestaande perspectieven op beeldcultuur uit en prikkelen het debat. Een vernieuwend format dat aanzet tot dialoog en anders kijken.
Hoe langer hoe meer lijkt de definitie van visuele realiteit vloeibaar te worden. De grens tussen feit en fictie vervaagt, subculturen creëren hun eigen beeldtaal, en gemanipuleerde beelden weerspiegelen niet langer alleen de wereld - ze vormen onze realiteit.
FOMUTATIONS daagt je uit om voorbij het oppervlak te kijken: Wie bepaalt wat we zien? Hoe beïnvloeden sociale media, kunst, mode, reclame en documentaire onze perceptie? En hoe kunnen we deze beeldvorming zélf beïnvloeden?
LINE-UP FOMUTATIONS 2025
Vier keer per jaar verwelkomen we toonaangevende nationale en internationale sprekers in de FOMU-foyer. Ze ontleden de hedendaagse beeldcultuur aan de hand van hun praktijk en geven inkijk in hoe zij binnen deze complexe context de verbeelding weten te prikkelen. Geen monologen, maar visuele presentaties. Vragen worden aangewakkerd, discussies ontvlammen. Thoughts will mutate. And perspectives will shift.
FOMUTATION #1: MARCEL VELDMAN
24.04.2025
Marcel Veldman is skater en fotograaf in Amsterdam. Hij legt de ziel van skateboarden vast met krachtige beelden van mensen en plekken, in kleur en zwart-wit. De verhalen die hij brengt, reiken verder dan de gangbare opvattingen over skatecultuur. Als documentaire- en portretfotograaf fotografeert hij ook sporters, artiesten en mensen op straat.
FOMUTATION #2: LOIS COHEN
05.06.2025
Lois Cohen (°1991) is een bekroonde fotograaf uit Amsterdam, bekend om haar provocerende geënsceneerde portretten. In haar werk daagt ze traditionele vrouwelijke rollen uit. Ze combineert het alledaagse met het buitengewone, en creëert daarmee een betoverende en bevreemdende fantasiewereld. Haar fotografische stijl is cinematografisch met levendige kleuren.
FOMUTATION #3: FRANCESCA GAVIN
02.10.2025
Francesca Gavin (°1975) is curator, schrijver en redacteur in Londen. Ze is hoofdredacteur van het magazine EPOCH dat de brug maakt tussen hedendaagse en oude kunst.
FOMUTATION #4: MARIA CLARA MACRÌ
11.12.2025
Fotograaf en filmmaker Maria Clara Macrì (°1992, Italië) staat bekend om haar empathische en emotionele benadering van de mensen die ze portretteert. Haar vaak intieme werk is doordrenkt met tederheid en sensualiteit.
VOOR WIE & WAT TE VERWACHTEN?
Voor iedereen die bezig is met beeld. Voor vernieuwende makers, denkers en dromers die inzicht willen in de gelaagdheid van beeldcultuur. FOMUTATIONS maakt complexe visuele thema’s toegankelijk en relevant, nodigt uit om scherp te stellen, anders te denken en deel te nemen aan het gesprek.
Verwacht je aan scherpe, visueel prikkelende debatten in een informele, energieke setting. De FOMU-foyer transformeert in een levendige ontmoetingsplek, waar een spontane sfeer de interactie stimuleert. Licht, geluid en beeld versterken de ervaring, terwijl een throwable mic het publiek rechtstreeks bij het gesprek betrekt.
PERSBEELDEN & INFO
Persbeelden en interviews zijn beschikbaar op aanvraag. De pers is welkom om een FOMUTATION bij te wonen. Vraag een gratis ticket bij Isabelle Willems en Sarah Skoric.
Isabelle Willems
Sarah Skoric